Замовлення на безкоштовну консультацію
X
Ваше прізвище, ім'я та по-батькові*:
Ваші контактині телефони*:
Ваш контактний емейл*:
Хто Вам нас порекомендував?
Що б Ви хотіли дізнатися?
Код перевірки*: 777

Слідкуйте за нами в соціальних мережах

15 причин користуватися накопичувальними полісами!

У сьогоднішніх реаліях наявність накопичувального договору страхування у громадянина будь-якої європейської країни є необхідністю. Питання самостійного забезпечення фінансового майбутнього для кожного європейця завжди було на першому місці. Вони вже давно зрозуміли, що на державу особливо розраховувати не доводиться! В Україні нині спостерігається не найкраща фінансова ситуація. Державний бюджет з року в рік стає все більш дефіцитним, а “фінансова діра” в Пенсійному фонді стрімко збільшується. Можлива така ситуація, коли платити пенсії навіть нинішнім пенсіонерам буде нічим! Для чого ж українцям необхідний такий накопичувальний інструмент, як страховий поліс? Розроблено класифікацію причин для придбання накопичувального страхового поліса, згідно з якою основними є наступних 15 причин:

1. Надійність. Можна сміливо говорити про відсутність статистики банкрутств компаній страхування життя за більш ніж 200-літню історію їхнього існування. Можете особисто в цьому переконатися, здійснивши пошук інформації про статистику банкрутств цих компаній в офіційних джерелах чи мережі Інтернет. Крім того, страхова компанія тільки управляє коштами клієнтів, ці кошти не є власністю страхової компанії, на відміну від банків, що надзвичайно важливо.

2. Потрійна гарантія! Гарантію отримання накопичених коштів в Україні дають одразу три сторони: держава, страхова компанія і компанія-перестрахувальник. Держава контролює пропорційний розподіл фінансових ресурсів по різних інвестиційних інструментах, а також діяльність страхових компаній. Страхова компанія займається розміщенням коштів клієнтів і напряму зацікавлена в максимальному інвестиційному доході до поліса клієнта (адже до 15% від прибутку страхова компанія залишає собі). А компанія-перестрахувальник гарантує 100% виплати по ризиковій частині страхового поліса.

3. Гарантований дохід. Для полісів накопичувального страхування життя існує так званий гарантований дохід, тобто дохід, який власник поліса отримає гарантовано, незважаючи на ситуацію на фінансовому ринку. В Україні такий дохід гарантовано на рівні 4% річних у гривні і 3% річних при накопиченні в іноземній валюті.

4. Податковий кредит (“податкова знижка”). Особа, яка є платником податку на прибутки фізичних осіб, може розраховувати на відшкодування державою приблизно 15% від суми внесених за страховим полісом коштів за підсумками звітного року. Це при умові, що сума внесених коштів за полісом була меншою чи дорівнювала сумі сплаченого прибуткового податку.

5. Державний контроль. Держава здійснює постійний контроль за діяльністю страхових компаній. Спеціальний державний орган (Держкомфінпослуг) видає ліцензії на діяльність страхових компаній. Він же контролює щомісячну звітність, атестує топ-менеджмент компаній та контролює законність розміщення страховими компаніями фінансових ресурсів їхніх клієнтів у різні інвестиційні інструменти.

6. Диверсифікація фінансових ресурсів. Фінансові ресурси клієнтів розподіляються по різних “фінансових кошиках”. Це банківські депозити, цінні папери, дорогоцінні метали, нерухомість та інші фінансові інструменти. Це значно знижує ризик втрати коштів і практично гарантує збереженість капіталу в накопичувальних страхових полісах.

7. Вибір валюти накопичення, що, до речі, недоступно у недержавних пенсійних фондах. При використанні страхового поліса ви можете накопичувати в будь-якій доступній валюті. Може бути передбачене накопичення в золоті. Внески проводяться в національній валюті – гривні за курсом Національного банку України на момент внесення грошових коштів. Таким самим способом накопичені кошти і виплачуються – в національній валюті за поточним курсом НБУ.

8. Багатопрофільність страхового поліса. Основним завданням поліса є фінансовий захист сім’ї протягом життя та накопичення коштів для достойного життя після припинення активної трудової діяльності. найчастіше це пенсійні накопичення. Крім цього, існують різні фінансові цілі, які клієнти страхових компаній можуть досягти з допомогою поліса, – накопичити на навчання дітей, на весілля, зібрати гроші на значну покупку.

9. Особистий страховий захист. У випадку втручання непередбачуваних обставин в життя власника страхового поліса – хвороби чи нещасного випадку, котрі спровокували фізичні проблеми будь-якої важкості (аж до інвалідності), – страхова компанія бере на себе фінансову турботу про клієнта, а також усі витрати з оплати платежів за полісом до кінця терміну його дії. Крім цього, вона виплатить додаткову фінансову компенсацію на відновлення здоров’я.

10. Гарантоване повернення вкладених коштів. Саме так, вкладені кошти неможливо втратити. До кожного накопичувального страхового поліса внесено вигодонабувача – особу, яка отримає накопичені кошти з інвестиційним доходом. Вона їх отримає навіть у тому випадку, якщо клієнт страхової компанії не доживе до закінчення терміну дії поліса. Таким чином, гроші залишаться в сім’ї – у родичів чи близьких людей.

11. Захист сім’ї. Можна оформити страховий поліс на свою дитину і здійснювати внески до настання її повноліття з метою накопичити для неї гроші на навчання в університеті. Можна збирати гроші на яку-небудь знаменну подію у своєму житті чи житті близької людини. Це може бути весілля, особлива дата чи велика покупка. Крім того, поліс створює своєрідну “захисну парасольку” для сім’ї у випадку втрати годувальника і гарантує значні виплати (в кілька разів більші за розмір страхових внесків), які дозволять легше (у фінансовому плані) пережити втрату і достойно прожити певний час.

12. Альтернатива банківському депозиту. Страховий поліс сьогодні створює достойну конкуренцію банківському депозиту, причому як за дохідністю, так і за надійністю. Події 2008-2009 років показали, що невисокий ризик і низька дохідність вже не є головними відмінними характеристиками банківської сфери. Проблеми втрати вкладених коштів у страхового поліса відсутні.

13. Неможливість конфіскації накопичених коштів. Відповідно до Закону України “Про страхування” акумульовані за допомогою накопичувального страхового поліса кошти не можуть бути вилучені чи конфісковані у власника поліса. Це, на наш погляд, дуже вагомий аргумент.

14. Ексклюзивність. Так-так, саме ексклюзивність! Страхові накопичувальні поліси в нашій країні мають менше 4% населення, що свідчить про його ексклюзивність! Можливо, певний інформаційний вакуум і недостатня фінансова грамотність жителів України ще не дозволяють страховому полісу набрати популярності в нашій країні, але ми вважаємо, що це тільки питання часу.

15. Фінансова дисципліна. Накопичення за допомогою страхового поліса дозволить вам виробити особисту фінансову дисципліну. До того ж, що досить важливо, ви зможете “заховати” свої гроші від самого себе. Ви будете відкладати частину зароблених коштів без особливого “навантаження” на сімейний бюджет, що допоможе вам відчути себе більш комфортно сьогодні і з упевненістю дивитись у власне світле майбутнє.

Отже, можна констатувати, що накопичувальний страховий поліс є надійним і доступним фінансовим інструментом, а також достойною альтернативою популярному в нашій країні банківському депозиту. Поліс не тільки вирішує фінансові питання людини у майбутньому, а й захищає її у випадку виникнення різних форс-мажорних ситуацій протягом життя.